Posledně jsme zveřejnili fotky z letošního Sjoa river festivalu, od té doby jsme stihli zajet zapádlovat do Vossu za Evičkou.


Noo, nemá to tam holka vůbec špatný. Všude okolo kupa řek, voda se na některý z nich vždycky najde. Některé si rozhodně zaslouží samostatné články – časem budou – ale teď jen v rychlosti popisky k fotkám.


Tohle je zrovna takovej “skůček” na Raundalselvě (podle Obsomerovy kilometráže začátek úseku playrun) za cca 50-55 kubíků. No, neni playrun jako playrun..


Když už jsme byli tolik na jihu, zajeli jsme se podívat i do Bergenu. Cestou samozřejmě čekalo taky nějaký to pádlování, bohužel (bohudík?) ale Lake to lake section i Double drop byli úplně na suchu. A tak jsme ten den dali jen prohlídku města, rybích trhů atd..prostě kultůra.


Cestou zpět jsme si ale pádlování vynahradili na slajdech na Tysselvě, o kterých už jsem psal dřív. Následující den jsme okoukli Money drop, Jordalselvu a Bransetelvu, ale všechno mělo moc málo vody :-( Až na horní Myrkdalsevě jsme našli vyhovující vodní stav. Sice už bylo dost pozdní odpoledne, ale nechtěli jsme se smířit s tim, že za celý den nedáme žádnou řeku..


Na horním úseku nás čekalo příjemný pádlování na slajdech, skocích a kaskádách. Nic extra záludného nebo náročného. Bezva kopanec k tomu, dát i pověstnou dolní Myrkdalselvu.


Ta byla v plánu další den, s pár místňáky (mimo jiné taky lidičky, co dávaj ty “strašlivý nářezy” v Sick line 3). Nakonec ale “Myrka” neklapnula, tak jsme s Evičkou, její místní kámoškou a týpkem z ameriky dali rafting section a část playrunu na Raundalselvě. Tentokrát jsme vytáhli foťák i na místo zvané Timberhole, ale už ten válec nebyl tak obrovskej, jako za těch minulých 50 kubíků. Teď jsme jeli tak za 30ti.


Druhý obtížný místo před skokem, kterej je vyfocenej skoro na začátku textu, je taková škvíra s hodně podemletýma skalama.


Volno se nám krátí a my se rozhodli, že dáme spodní Myrkdalsevu sami ve včerejší sestavě. Ta si rozhodopádně zaslouží vlastní článek. Úsek je dlouhý asi jen 3km, ale vydatný ažaž. Tohle je první z komba celkem hodně prudkých slajdů.


Válce pod slajdama celkem dost drží, umí i potrápit. Budu vyprávět až bude čas, teď už nám za chvilku frčí trajekt :-)


A tohle je další fajnovej skok, tak trošku mustrun, přenášení by bylo dost obtížný. Boof doleva, jojo, letim si trošku šikmo. Ale dopad už byl podle plánu.


A Břeh na následujícím skoko-slajdu. Na řece bylo nespočet dalších různě náročných míst a peřejí včetně nesjízdného 30ti metrového vodopádu, ale o tom až v extra-článku.


Tak to je v tuhle chvíli už fakt všechno, zbytek fotek a povídání bude v druhém díle. Stejně určitě nikdo nemáte tolik času trávit u netu. A my už skoro odplouváme směr Frederikshavn v Dánsku.

Text: Rodeista

Foto: H2Omaniaks production

PS: Už jsme doma, těsně před zveřejněnim v přístavu spadlo připojení… :-D


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také