Některá města tu mají vánoční výzdobu, některé obchody mají za výlohou dokonce vánoční stromek s umělým sněžením, v obuvnictvích prodávají kozačky…jen my ještě u nás „doma“ stromek ozdobený nemáme. Dokonce ani moc uklizeno! Ono to v tom autě ani moc nejde :-) Řídíme se heslem „pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.“ Nebo tim se jen utěšujem? (jinak kdo jste to ještě nezkusili, nově jdou fotky v článcích rozkliknout na větší)Ale třeba lidé v tomhle baráku v Nelsonu si klasické Vánoce přáli tak moc, až jim z toho jakoby se nechumelilo začalo nad vchodem i sněžit!Rackové Vánoce berou celkem vážně, stačí chvilka nepozornosti hostů v restauraci a rackové slaví. Líbí se mi na nich, že neřešej, jestli už je přesně 24., nebo o chlup dřív nebo pozdějc. (opravdu ty lidi ještě nedojedli, nám ale přišlo lepší udělat pár fotek, než bránit cizí hranolky a chobotničky)A když teda jsou ty Vánoce, rozhodli jsme se pro menší rekonstrukci našeho bydlení. Operace byla úspěšná, pacient zemřel. A my už máme v autě místo 2 sedaček 3 (což je koneckonců pro tři lidi lepší) a funkčnost udělaného spaní vcelku zůstala. Ale stejně většinou spíme venku, když to jde. A taky lodě už vozíme na „little garden“ (na zahrádce) ;-)Takže všem Vám přejeme Šťástné a Veselé a klidně i šílené v tom dobrém slova smyslu, jako si letošní Vánoce užíváme my tady. Štědrý den strávíme v horách s výhledem na Mt. Cooka, kde plánujem i přespat, snad klapne počasí.

BullerNo a v neděli 27.12. budeme už pravděpodobně tvrdě dřít (haha) někde na sadu v Otagu, konkrétně někde u Cromwellu, s Kawarau hned „za barákem“. A celkově tam v okolí je těch řek víc, oproti Blenheimu, kde nejsou v podstatě žádné, nebo věčně suché… Cestou dolů na jih jsme stihli potlumit absťáček na Matakitaki a na Bulleru, ale jak říká Kuba, to bylo uspokojení jen tak na 15%. Asi částečně i proto, že se těšil na oblíbenej a fotogenickej Maruia falls, kterej jsme si minule dali. Jenže letos měl tak trochu víc vody. Asi o půl metru. Tak jsme ho nechali na jindy.

Swing bridge na BulleruA plány na Silvestra? Zatím neplánujem, uvidíme. Když všemocný Wi-Fi-Bůh dá, tak brzy načtenou a naviděnou, krásné svátky všem!

Foto: Rodeista (poslední 2 foto Ulča)

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také