Pořadatelé dále ohlašují také českou várku kapel a oznamují naprosto výjimečnou cenu lístků 999,- Kč pro následující týdny!

Festival SONISPHERE, který loni dovezl do České republiky velkou thrash metalovou čtyřku v čele s Metallikou, letos opět nabízí naprostou hudební špičku v tvrdší kytarové muzice. IRON MAIDEN jsou nejsilnějším headlinerem  na české festivalové scéně a jejich živé vystoupení na festivalu Sonisphere je s napětím očekáváno obrovskou nejen domácí fanouškovskou základnou.

Line-up se nyní rozrůstá o kultovní kapelu z ostrovů, THE SISTERS OF MERCY, jejich německé thrash metalové kolegy KREATOR a kapelu LOADED Duffa McKagana, bývalého basáka z Guns N’ Roses.

České kapely letos bude zastupovat domácí rock metalová špička X-CORE, která kráčí ve šlépějích Bullet For My Valentine či Avenged Sevenfold. Dál se fanoušci můžou těšit na metal-hardcorové LOCOMOTIVE nebo black metalové provokatéry ROOT. Vystoupení na festivalu si velmi ráda zopakuje vynikající kapela DEBUSTROL, která letos slaví třicet let existence.

Od 14. dubna 2011 od 12:00 tak bude na několik týdnů cena vstupenky k stání 999,- Kč + poplatky a cena lístku do Golden Circle 1999,- Kč + poplatky. Vstupenek do Golden Circle je velmi limitované množství a v tuto chvíli se velmi dobře prodávají, proto pokud chcete mít IRON MAIDEN a ostatní legendy na dosah ruky, neměli byste zaváhat! Více informací je na www.ticketpro.cz.

Fanoušci, kteří si zakoupili vstupenku v období od 18. února do 14. dubna, obdrží rozdíl ceny vstupenky při vchodu do areálu.

IRON MAIDEN * KORN * IN FLAMES * THE SISTERS OF MERCY * MASTODON * KREATOR * CAVALERA CONSPIRACY * MISFITS * DUFF MCKAGAN’s LOADED * DEBUSTROL * ROOT * LOCOMOTIVE  * X-CORE

SONISPHERE Festival 2011
Sobota 11. června 2011
Letiště Milovice
Více info: www.cz.sonispherefestivals.com
Předprodej: www.ticketpro.cz

THE SISTERS OF MERCY
Již čtvrté desetiletí své existence letos načala legendární britská kapela The Sisters of Mercy. Skupina prošla mnohými personálními změnami i dočasným rozpadem v první polovině devadesátých let a od té doby kvůli věčným tahanicím s nahrávacími společnostmi nevydala žádný nový materiál. Frontman Andrew Eldritch a jeho dlouholetý souputník Doktor Avalanche, který jakožto jediná ikona rock’n'rollu omládl, když se vyvinul z raného drum machinu BOSS DR-55 na moderní laptop, však nikdy nesložili zbraně a nový materiál čas od času publiku předvedou živě. Do České republiky se The Sisters of Mercy vrací po šesti letech.

KREATOR
Extrémní, kousavá a nesmiřitelná hudba doplněná politicky zabarvenými texty, které poukazují na křivdy a neuhýbají před nepříjemnými fakty. To je svět Hordes of Chaos, poslední thrash metalové nahrávky německé kultovní kapely Kreator vydané v roce 2009. Kapela, která funguje už od roku 1982, si udržuje inovativní přístup a stále nabízí vysoce kvalitní, čistý a ryzí thrash metal.

DUFF MCKAGAN’s LOADED
Je jen málo osobností, které lze v dnešní době označit za idoly nebo legendy, ale jedna, která se hrdě hlásí k městu Seattle, vyčnívá nad ostatní.  Takovou persónou je Duff McKagan, basista z Guns N’ Roses, ztělesnění hard rockové ikony. Se svojí současnou formací, kde vystupuje jako zpěvák a kytarista, vás smete čistým rockem a punkem a svým nekompromisním běsněním.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , ,