Přestože jejich album získalo Anděla, písničky z něj zatím nikdo naživo neslyšel. To se však změní. Pražská kapela Negative Face v jejímž čele stojí Matěj Lipský, vnuk oblíbeného herce Lubomíra Lipského a Maťo Mišík, syn bigbítové legendy Vladimíra Mišíka, totiž připravili pro své fanoušky jediný koncert, během kterého kapela přehraje a pokřtí „andělské“ album The Garden of Wishes. Uskuteční se ve středu 10. listopadu 2010 v pražském klubu Futurum.

Mrkněte na povedenou video-hudební-pozvánku, která trochu i napoví, o jaký že hudební styl se bude také jednat :-)

„Nahrávka byla původně připravená pouze jako studiový projekt. Podílela se na ní totiž velká spousta hostujících muzikantů, namátkou například hudebníci z kapel Lenky Dusilové či Davida Kollera. Pozvat všechny na jedno vystoupení bylo téměř nemožné,“ popisuje producent alba Maťo Mišík, který dříve spolupracoval s Tata Bojs či Anetou Langerovou.

Jeho kolega Matěj Lipský dodává, že koncertem Negative face zároveň oslaví 15 let působení na hudební scéně. „Mne a Maťa ve Futuru doplní celá řada zajímavých muzikantů a hostů napříč všemi hudebními žánry. Například raper Henry D, houslista Ondřej Lébl a možná Honza Toužimský z Arakainu. Kromě toho máme speciálního hosta, jehož jméno zatím neprozradím,“ říká tajemně Lipský.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na zajímavou vizuální podobu a navíc budou mít možnost získat sběratelské raritní tričko. Po tomto vystoupení se pak Negative face na nějakou dobu odmlčí. „Půjde o poslední vystoupení před zhruba dvouletou pauzou, kterou hodláme využít k přípravě nového alba,“ dodává Lipský.

Ještě jedna ukázka v podobě prý narychlo sestříhaného videoklipu určeného pro potřeby propagace kapely.

Kdo jsou NEGATIVE FACE?
 Negative Face je projekt skladatele a zpěváka Matěje Lipského, který si již od roku 1995 zve na svá alba a následné koncerty celou řadu hostů z nejrůznějších hudebních skupin. Krom aktuálního, cenou Anděl 2009 v kategorii Hard and heavy oceněného alba „The garden of wishes“ které produkoval Maťo Mišík, byla úspěšná i jejich předešlá nahrávka z roku 2005 „Stín“ jenž se stala Debutem roku v antianketě Břitva a byla rovněž nominována na ceny Anděl 2005 v kategorii Hard and Heavy. Negative Face však z hudebního ranku Hard and Heavy rádi vybočují. Vedle tvrdých žánrů jejich nahrávky doplňují vlivy jazzu, folku, hip-hopu či klasického písničkářství.

Více o kapele se dozvíte na jejich stránkách www.negativeface.com, kde najdete také další ukázky jejich muziky. Pár dalších povedených (nejen Hard and heavy) kousků můžete poslechnout taky na bandzone.

Takže 10.11. od 20:00 ve Futuru!

A jak už se tak na dnešní dobu sluší, přidávám ještě odkaz na jednu z pozvánek na tuhle akci na fejsbůčku- kterou taky můžete vesele šířit dál.

Na závěr ještě připomínám pár dalších zajímavých akcí, protože toho v nadcházejících dnech bude nějako víc.

V sobotu 6.11. tradiční přespolní běh O koláč panny z dívčích hradů

O koláč panny z dívčích hradů plakát

A v úterý 9.11. premiéra filmu Aljaška v prašanu (Michal Novotný, Robin Kaleta, Tomáš Kraus a Martin Černík)

Připraveno podle tiskové zprávy Negative Face a webů jednotlivých akcí


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: ,