Za havní budovou Sokola Vinohrady pod Riegrovými sady vznikl příjemný lokálek, s příznačným názvem Válec, kde nejen posedím s kamarády u piva. Naše smečka si vleze ke stolům, případně si vyleze na patro s kobercem a pohodlými polštáři. Kromě neskutečného množství vodácké literatury si mohu večer zpestřit společenskou hrou, turnajem v šipkách a fotbálkem, nebo jen tak rozjímat u šíši. Potkám tu zpřízněné duše – vodáky, horolezce, cestovatele a další milovníky outdoorových sportů a přírody, ale hlavně nekuřáky.


Na konci tohoto léta jsme si zamluvili gril parádně zavečírkovali a zde i přespali. Příští rok to určo spojíme s promítáním, protože tu plátno i projektor už mají. Malý hlad zaženu výbornou klobáskou, párkem, toastem či polévkou, žízeň uhasím točenou kofolou nebo světlou i černou Svijanou. I nealko pivo jde rovnou z pípy! Ceny jsou vodácké, obsluha vstřícná. Válec je skvělým kotvištěm nejen pro ty, kteří nemají vlastní oddílovou klubovnu nebo loděnici. Po dohodě se tu dají pořádat nejrůznější pařbičky.


Do Válce dojedu tramvají č. 11, pokud vystoupím na Vinohradské tržnici. Autem dojedu do Polské ulice a vyjedu přimo k sokolu, kde v klidu zaparkuju. V zimě se tu můžu vyblbnout v bazéně sokola, kde se každé úterý, čtvrtek a pátek od sedmi trénují eskymáci. Doufám, že se tam někdy potkáme :-)

Kontakt na provozovatele: Keny 602 150 301
Webové stránky jsou zde.

Foto: Blup


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také