Tohle vypadá na slušnej bejvák

Tohle vypadá na slušnej bejvák

Rozcestník na Ručičkách

Rozcestník na Ručičkách

…nikdy nic není tak, jak se domluví a tak jsem nakonec vyrazil sám. Po zabalení všeho, co se může hodit při spaní venku, kde rtuť teploměru ukazuje -16 stupňů, jsem se pod lanama „Přibližováku“ vydal směr Ručičky. Do cesty se mi postavila chata „naší“ Zuzky Punkačky, kde jsme společně s kamarádkou Simčou strávili večer plný herního nadšení při „Barikádách“ a „Jokerech“ :-)

Ve chvíli, kdy už jsem cítil, že množství vypitého rumu začíná převyšovat nad schopnost postavit si bydlo, kde by mi neumrzl zadek, jsem vyrazil zpět do tmy. Cesta z chaty na Ručičky byla dílem okamžiku a za chvíli už probíhala rekognoskace terénu (najít zapínač topení, toalety atp.). Bohužel toalety zřejmě někdo ukradl a místo topení bylo jen vyhaslé ohniště. Nechtělo se mi riskovat střet s bláznivým „krnapákem“ a tak nezbylo nic jiného, než se pořádně zachumlat do spacáku.

Tma, jako když praští a mrzne jako v pytli.

Tma jako když praští a mrzne jako v pytli.

Ani přes noc nikdo topení nenainstaloval...

Ani přes noc nikdo topení nenainstaloval...

A pak už jen:  jedna ovce, dvě ovce… Chrrr :-) V takovémhle mraze se zřejmě ani sny nezdají a tak jediné, co narušilo jinak klidný a pohodový spánek, byl budík v půl šesté, který oznamoval pokračování „výletu“. Vzhledem k tomu, že topení ani přes noc nikdo nenainstaloval, bylo obléknutí do „lyžařského“  mírně nepříjemné, ale v „jégrovkách“, jak jistě uznáte, se po horách běhat nedá, a tak jsem neměl moc na výběr ;-)   Pak už jen nandat skialpy a vyrazit směr Lysá hora.

Cesta, ač vedla na takhle brzkou ranní hodinu dost vzhůru, utekla velice rychle a v půl sedmé už jsem seděl na celtě zachumlanej snad do všeho co jsem měl, usrkával čaj a čekal na východ slunce. Pravda.. Sledovat jej na západní straně hory sice není uplně ideální, ale jedno přísloví říká: kdo si počká, ten se dočká.. A já se dočkal.

Východ slunce na Lysé hoře

Východ slunce na Lysé hoře

Nebudu vyprávět jak leze slunko nahoru, to už znáte. Co ale neznáte, je ten svatej klid v bezmála čtrnáctistech metrech (což je na české poměry vysoko). Kdo chcete vědět jaký to je, tak si tam vylezte sami – není to zase taková štreka. Já vám mohu jen přidat doporučení: vězte, stojí to za to :-)

Východ slunce na Lysé hoře

Východ slunce na Lysé hoře

Víc votek najdete na facebooku.

Foto: Kuba


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , ,