Zeměpisná poloha naší skromné vlasti není úplně ideální a tak je třeba se za předčasným ukojením naší touhy vydat k sousedům, třeba do Rakouska.

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Zaručeně pravdivé zprávy hlásily 30cm prašanu na Kaunertalu, oproti tomu jiné zaručené zprávy hlásily, že půjčovny kol a travních lyží v této oblasti frčí o stošest.. Sákriš.. Tak nějakou alternativu? No proč ne.. Ivoš přišel s tim, že jako Kaprun. Pořád jsem si řikal..“sakra, to už jsem někde slyšel“, ale nemohl jsem si vzpomenout a tak jsem to nechal plavat.

Po vydatných pátečních večírcích se v pět ráno scházíme u Ivoše, nakládáme vše potřebné a vyrážíme směr Linz, Salzburg, Kaprun.

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Zatím je vše super, až postupem času se zájezd stává vpravdě adrenalinovým.. Přibližně v polovině cesty Ivošovi pípá telefon. „ty čů…i mi strhli hypotéku o den dřív“.. Co z toho vyplývá? „Nemám na skipas ani na ubytko“. No tak dobrý, nějak to zvládneme :-)

Po příjezdu zjišťujeme, že české peníze opravdu nevyměníme, banky tady v sobotu zrovna nefrčej, takže dobrá zpráva je, že máme na skipasy… Ta špatná, že asi spíme pod širákem.

Další malá vada na kráse je ta, že mi nikdo neřekl o vysokých lanovkách, bez kterých se na vrchol ledovce dá dostat jen velice těžce. Bohužel vysokých lanovek jsem si všiml právě ve chvíli, kdy mi došlo, odkud znám jméno Kaprun. Z kouřícího pekla na Kaprun nebylo úniku – 155 mrtvých hlásily novinové titulky 11.listopadu leta páně 2000. A já si na tom musím vzpomenout zrovna teď…

Jedeme pomalu nahoru, každou chvíli se to houpne, skřípne.. Že já raději nezůstal doma ;-) Ufff, jsme na vrchu. Je tu moc pěkně, ale co to sakra je… Nemám rukavici. Někdo mi cestou nahoru sežral rukavici. No dobrý, je krásný počasí, dám to bez ní…

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžovačka príma, slalomy mezi Rakušákama popírající základní fyzikální zákony taky.. Jen ty pády právě bez těch rukavic… No nic, ruce srostou.

Už si pomalu začínáme dělat srandu, že se nám ten zájezd malinko komplikuje, ale to ještě netušíme, že v údolí na parkovišti čeká komplikace podstatně větší. Po návratu ke „Krtečkovi“ zjišťujeme, že zatím co my si užívali, tak on nejspíš vstoupil do odborů a tvrdě stávkuje.

Povidám…
Krtečku, nastartuj…
Krteček mlčí..
Nastartuj ty prevíte..
Krteček: polib mi šos..

V hlavě se mi pomalu začíná vybavovat scénář návratu z rakouského Lienzu, kdy mé ex-žihadlo dojelo domů na plaťáku..
Ale neúnavně bojujeme, až odbory ustoupí a ozve se motor.. Velký ufff :-D

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Tak, teď už jen s cca 40E najít ubytování pro tři lidi. O hodinku později se nám to skutečně daří, jen s rozdílem, že ubytko není za 40, ale 60E.. Vzpomínám si, že v autě možná budou nějaký eura a tak po 20ti minutách hledání držíme v ruce kýžený obnos a vzápětí se uvelebujeme v luxusním apartmánu.

Pravda, původně jsme se s Ivošem lehce zdráhali spát na manželské posteli, ale pár Braníků kombinovaných s vínem nás zbavilo jakýchkoliv zábran a spalo se nádherně.

Po procitnutí ve vzduchu visel velký otazník.. Nastartujeme nebo půjdeme na vlak? No..nebudu vás napínat, na vlak jsme nešli. Krteček nás tentokrát ve srabu nenechal a po prima lyžování nás odvezl zpět na rodnou hroudu.

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Lyžařská votvíračka sezóny na Kaprunu

Tak.. I když byl výlet malinko dobrodružnější, než bychom si přáli, tak jsme nakonec museli společně konstatovat, že byl vlastně príma..

A že co nevidět frčíme znova ;-)

Foto: Grázl, Ivoš


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , ,