Sešli jsme se už v pátek ještě s druhým týmem ve Vrchlabí, zašli na véču do pizzerky a s teorií, že těsto na pizzu je určitě stejně lehký jako těstoviny, si většina dala pizzy. Pár pivek k tomu, závěrečnej panák a forma na zítřejší start ráno v 8:09 řádně poladěná. Jen teda místo „lehce najedenej“ jsem se cítil „těžce přejedenej“ :-)

Ve Špindlu jsme byli dostatečně včas (ale to hlavně proto, že vloni start málem nestihli) a přivítali nás zprávou, že je malá změna, že Krkonošská 70 2011 bude mít jen 60km, protože trať za Černou horou kolem Světlé hory byla bez sněhu…(mapa závodu). No co se dá dělat, ono i takhle byly cestou dvě místa s šutrama a bez sněhu, takže se buď opatrně objížděly, nebo cestou zpět jsme běžky dokonce radši sundali.

Sníh (teda ten zbytek, co tu zůstal) nato, že ještě dva dny před závodem v Krkonoších lilo a bylo ultra hnusně, byl parádní, upravenej, lehce umrzlej a myslím, že docela rychlej. Počasí mohlo být lepší, ale i výrazně horší. Na hřebenech místama celkem foukalo, bylo tmavě šedě zamračeno, ale chvilkama se podařilo slunci vykouknout nějakou škvírou mezi mrakama. Až pak odpoledne na cestu zpět na Havlovku se udělalo krásně jasno a slunečno.

Díky zkrácení o 10km jsme si mohli zaběhnout čas, jakého na plné dýlce Krkonošské 70 nejspíš nikdy nedosáhneme :-) 4 hodinky a 47 minut. No, nato že za stejný čas jsme se Břehem na Samba maratonu upádlovali 42km na plastový deblovce… (přesněji, Samba maraton jsme jeli o 4 minuty kratší dobu) Ale fakt jsme se na těch běžkách neflákali, jeli jsme dle Škvoráka hesla „radši mrtvej než druhej“! Ale tady nám tenhle čas na bramborovou medaili nestačil jako na podzim na Sázavě, dle provizorní výsledkové listiny náš „Palačinky net Praha“ tým dojel na 73. místě z celkových 118ti týmů. Když  jsme potkali proti sobě už na cestě zpět první týmy, měl jsem pocit, že my se na těch běžkách jen tak plácáme, ta síla a rychlost, kterou jeli, působila fakt nedosažitelně…

Ale co, akce to byla parádní, výlet nezvykle dlouhej a i se o nás cestou trochu starali a občerstvovali nás, každopádně jsme si to moc užili. A já mám tak trochu pocit, že to je něco jako jiné štafetové závody typu Extrem Cup, Adrenalin Cup či Dolomitenmann- jak to člověk zkusí, musí už každý rok jet :-) Jen teda ještě, když to srovnávám s tim Samba maratonem, tady jsem bohužel vůbec nefotil..

Kompletní výsledky najdete zde, bohužel pouze s názvy týmů, bez jmen konkrétních lidí. Jen snad co si pamatuju, další vodácký tým byl „WW ženy“ (Ondra, Eda, Ferda…) na 95. místě s časem 5:25, Zajíc s Alešem běželi za „KVT Pardubice“ na 96. místě a nejlíp z kajakářů, které jsem tam znal a potkal dojel Martin Novotný a v současnosti hlavně biatlonista a trenér oddílu SK Rover – překvapivě za tým SK Rover Praha na 44. místě s časem 4:16. Jen pro srovnání, první tým „XG Bahnhof apotheke kemplen“ to dal za 3 hodiny a 13 minut, druhý „Krkonoše“ za 3 hodiny a 15 minut a třetí „VSK Elektro ČVUT a Praha“ za 3:24…

Kromě této nejdelší kategorie se jela ještě 50tka muži a 50tka ženy a 25tka ženy a 25tka veterání.

Video ze závodu od TrutnovinkyTV zkoukněte na úvodní straně v naší H2Omaniaks TV & Video NEWS. Kdo by chtěl fotky z letošní K70, tak parádní kvalitní fotky jsem našel například na rajčeti Petra Krause.

A na závěr přidávám pár Krkonošských fotek, nafocených při výletu z Rokytnice do Pece, na který jsme naštěstí vyrazili až po 11 dopoledne, takže jsme stihli i krásný západ slunce ještě na tratích :-)

Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)