Údajně bylo při tomto novoročním pražském ohňostroji vystříleno dohromady 3 tuny „materiálu“, trval 10 minut a byl doprovázen i hudbou. Celkem bylo prý použito 3400 efektů, což jsem teda nestíhal počítat (samozřejmě hlavně kvůli tomu, že jsem se soustředil na foťák).

Pro focení bylo celkem zásadní najít si včas dobré místo, protože třeba Smetanovo nábřeží, všechny okolní mosty a v podstatě všechny snadněji dostupná místa byla dost našlapaná lidmi. No a můj názor nato? Nebylo to špatné, ale že by to byl až takový zázrak…asi to neumím ocenit ;-) Ale pár fotek je z toho snad i docela fajn.

Některé se časem objeví i na foto-tom.cz webu, které bude pak možné objednat i jako fotoobrazy. A pokud byste snad váhali, jak fotit ohňostroj, mrkněte na silvestrovský díl online fotoškoly, kterou natáčím s Ondřejem Neffem ve spolupráci s firmou Aaron.

Fotogalerie pražského ohňostroje je k prohlédnutí zde. Oproti radám ve videu fotoškoly jsem si s časama hrál, takže jsou tam fotky jak s časy 1/15, tak ale i 15ti vteřinové expozice – aby se lépe vykreslil Karlův most.


Líbil se Vám příspěvek? Nebojte se kliknout níž ;o)Přečtěte si také

Tags: , , , , , ,