Vánoční Sázava, dnes již legendární předvánoční pádlovačka na kterou se (i v době mega množství aut) stále pod vedením Honzy Šupa vypravuje autobus, se letos konala poslední adventní sobotu a nejednomu pádlistovi při pohledu na ní pěkně zamrznul úsměv..

Mrzly nejen úsměvy, ale i voda

Mrzly nejen úsměvy, ale i voda

Co si pamatuju z let minulých tak průtok řeky je vesměs středně nižší až pěkně mrňavej.. Letos tomu bylo jinak a když člověk zrovna nepřetahoval zamrzlé voleje před jezy, tak se mohl těšit na slušný vlny pod nimi a nebo v peřejích.

I v zimě je u Sázavy hezky, jen trochu zima ;)

I v zimě je u Sázavy hezky, jen trochu zima ;)

Loďák i šprajda stojí bez opory..

Loďák i šprajda stojí bez opory..

Naše dvě auta se pěkně rozdělili na jednu deblovku a tři kajaky, trošičku vyprudili BiSport, kterej nezklamal a opět byl na pěst a vyrazili vstříc cca čtyřkilometrové tůře, z Krhanic do Kamenného Přívozu. Původní myšlenka nás měla dovést

až na Žampach, ale závěrečná rovinka pokrytá silnou vrstvou neprostupivšího ledu nás přesvědčila, že zase tak daleko nemusíme… :-)

Cestou nebyla nouze o pár drobných karambolů, zastávku u táboráku na Lesním jezu a sposty vody po těle i v lodích.. No a jelikož při balení věcí se nám podařilo bez jakékoliv opory postavit loďák i šprajdu, a vzhledem k tomu, že rtuť teploměru svéhlavě ukazovala -9 stupňů, tak lze s jistotou říci, že se jednalo o akci ryze zimní – vánoční.

Příjemnou třešničkou na pomyslném předvánočním dortu byla už jen návštěva motorkářské hospody na Žampachu.

Další, tentokrát už povánoční akce se konala tradičně 25.12. Dlouholetý organizátor Zajíc nás až do poslední chvíle nechával v napjetí, kam že to vlastně vyrazíme.

I zdánlivě jednoduché jezy se vyznačují dlouhým váháním „kudy to jako jet“

I zdánlivě jednoduché jezy se vyznačují dlouhým váháním „kudy to jako jet“

No a jelikož se mu zřejmě nechtělo nějak daleko, tak zvolil úsek přehrada Vraný – loděnice Sk Zlíchov. Vánoční plavba oproti klasické vodě má několik specifik..

1. Počet účastníků není velký a ti co dorazí, tak se spolehlivě vejdou na jednu pramičku – tolik dle Zajíce
2. Pádlování je činnost čistě symbolická, více se hledí na konzumaci cukroví, salátu a všeho co navařili a napekly starostlivé maminky
3. Rybolov nemá smysl, jelikož rozladěné drnkání tří kytar a vytí osmi promrzlých říčních vlků je pro ryby jasná nápověda: jedou šílenci, zmizte..
4. I veslařské kocábky „couvajících vodáků“ jsou stabilní proti pramičce v osmi lidech, kdy se každý rytmicky kymácí na jinou stranu přičemž vrcholem všeho je mexická vlna při SKA verzi hitu Dajána
5. I zdánlivě jednoduché jezy se vyznačují dlouhým váháním „kudy to jako jet“ (což u retarderky o pět cm širší než pramice trochu pozbývá smyslu)
6. Z každé vody se člověk těší do teplé vany, ale z téhle trojnásob ;-)

Co vám budu povídat, prostě čupr akce.. Holt, zřejmě slušnej oddíl.. :-)

Tak zase za rok!

Tak zase za rok!

Foto: Grázl


Do you like this post?Related posts

Tags: , ,