Category: "Sec(k)ret bulvár"

Wild Camping TIPs – new traveller’s web with tips for sleeping spots and bivouacs from all over the world

05. 09. 2015; Author: Rodeista Category: Sec(k)ret bulvár

It is getting dark, you are travelling by car or on bicycle and you need to find some nice sleeping spot. But unfortunately nothing. Every traveller knows this situation. Or you are heavy-equipped in mountains, it already rains for two days, feet hurt and some shelter, cave or overhang where would be possible to set a fire, cook, dry your things, and sleep would be a mercy.

New waterproof headcamera Drift HD Ghost

07. 11. 2012; Author: Externí Category: Sec(k)ret bulvár, Tests & review

New waterproof headcamera Drift HD Ghost – first official info. Drift Innovation, the award-winning action sports technology company specializing in the capture and sharing of digital imagery, launched the most feature-rich and intuitive action camera yet – the Drift HD Ghost.

We Care – Hiko is entering market with charity project conected with collection for ladies.

26. 02. 2012; Author: Externí Category: Sec(k)ret bulvár

In season 2012 Hiko Sport will introduce new lady line for water sports with new original design and pattern. Introducing of this lady line, we prepaired with Onko Union new project called “We Care”.

(Czech) Křest knihy Cena adrenalinu

28. 11. 2011; Author: Blup Category: Culture, Sec(k)ret bulvár, We Support

(Czech) V pátek 25.11.2011 proběhl v pražském klubu Válec křest dalšího kusu do každé vodácké knihovničky. Nazev slibuje spoustu emocí, tak se moc těším, až ji celou přečtu.

Our new movie – “Dream job”

13. 04. 2011; 3 ; Author: Rodeista Category: Culture, Interview, Movies, Norway, Sec(k)ret bulvár, Water

New movie about rafting, kayaking and travelling in Norway. But only in Czech language. Every year our H2Omaniaks team working like raft guides for CZ travel agency at Sjoa river in Norway – it is our Dream job.

(Czech) Smrt spamerum v diskuzích!

03. 03. 2010; Author: Category: Sec(k)ret bulvár

(Czech) Přátelé a milí čtenáři, vzhledem k tomu, že se v poslední době začalo spamum nějako moc dařit prolamovat filtr, udělal jsem změnu. Každej, kdo písne svuj první komentář, zůstane v adminu webu jako neschválenej. Terka, Břeh, já nebo prostě někdo z nás ho schválí a od té doby…

(Czech) Stupnice extrémních teplot celého světa!

27. 01. 2010; Author: Category: Sec(k)ret bulvár

(Czech) Nedávno mi přišel mail od mamky s touhle stupnicí zimy. Vzhledem k tomu, že na Zélandě jsou teď teploty kolem třicítek a v ČR touhle dobou cca o 50 stupňů míň, přijde mi to jako celkem aktuální měřítko :-)